

Inloggen
Als u een account bij ons heeft, meld u dan aan.
Registreren
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
Account aanmakenScenario | Wilfrid Lupano |
Tekeningen | Morgann Tanco |
Inkleuring | Jérôme Maffre |
Formaat A | 23 x 31 cm |
Pagina's | 144 |
ISBN Hardcover | 9789464841978 |
Kan jij Lili bijhouden in haar dolle race? Nadat ze jarenlang katazur, een krachtige drug, heeft gedeald, maakt Lili van de onverwachte terugkeer van haar vader gebruik om haar leven om te gooien. Maar helaas, zo’n milieu verlaat je niet zomaar. Bovendien belandt Lili midden in een affaire waar dealers, malafide smerissen, vreemde vrienden, een losgeslagen ex-vriend en een vader vol verrassingen bij betrokken zijn.
De roes van de vlinders is geschreven door Wilfrid Lupano (Alim de leerlooier, Moordenaar op maat, De Engelsman die niet van vuurwapens houdt, Celestin de maneslikker) en getekend door Morgann Tanco (Het rechte pad). Deze integrale editie bundelt drie delen tot een compleet verhaal.
Door Thijs Franssen
Deze integrale bundeling brengt drie verhalen samen, waarin elk deel zich richt op een ander personage. Gebeurtenissen vanuit een nieuw perspectief bekeken. Dit resulteert in een explosieve mix van misdaad en sciencefiction, verpakt in een visueel overdonderende stijl.
De macht van katazuria
In een dystopische toekomst maken we kennis met Lili, een jonge vrouw die probeert te overleven in een gewelddadige en criminele wereld. Ze is verslaafd aan katazuria, een zeldzame plant die alleen kan worden bevrucht door een specifieke vlinder en die een krachtige, verslavende drug oplevert.
Opzoek naar een uitweg
Ze doet een poging te ontsnappen uit de vicieuze cirkel van drugsdeals, verslaving en criminaliteit. Al snel blijkt dat dit niet zo gemakkelijk zal gaan. Ze ontdekt dat haar vader betrokken is bij de strijd om de katazuria, wat haar alleen maar verder in de chaos van de onderwereld trekt.Familiebanden
We stappen in het leven van de vader van Lili. De man is een gerespecteerde en invloedrijke botanicus, gespecialiseerd in plantveredeling. Hij is benaderd door een van de rivaliserende bendefamilies om de katazuriaplant te veredelen, zodat deze meer opbrengt en beter presteert als drug. Hij belandt door zijn naïviteit onbedoeld in het criminele circuit en raakt verstrikt in de strijd om de macht in de drugswereld.Geflipte ex
Naast Lili en haar vader speelt ex-vriend Bob een cruciale rol. Hij steelt een veredeld stekje van de drugsplant die de potentie heeft om de plantaardige drug te verbeteren. De diefstal wakkert de bendeoorlog verder aan en zet een reeks gebeurtenissen in gang die Lili verder in de problemen brengt. Het stekje heeft namelijk niet alleen grote waarde voor de rivaliserende families, maar het wordt ook gezocht door de politie.
Lupano’s scherpe pen
Wilfrid Lupano (Krasse Knarren, Wit Alom, Zeven dwergen) staat bekend om zijn scherpe dialogen en complexe, gelaagde personages. Ook nu stelt hij niet teleur. Lili komt in haar zoektocht veel typische figuren tegen. Ondanks de vaart weten zij stuk voor stuk indruk te maken.
Verrassende verhaallijnen
Lili, haar vader en ex-vriend Bob zijn geen standaard figuren, maar imperfect vreemde personage, met sterke persoonlijkheden. Lupano verweeft hun lot op een verrassende manier, maar met zijn kenmerkende humor in dialogen en bizarre situaties.Visuele kracht
Morgann Tanco’s tekenstijl is een mix van strip, manga en animatie, wat resulteert in levendige en energieke scènes. De invloed van animatie is duidelijk zichtbaar in de bewegingen van de personages en de filmische kadrering van de tekeningen. De verschillende personages zijn over het algemeen overtuigend, al ogen sommige houdingen en poses soms wat stijf. Dit is vooral merkbaar bij statische momenten, waar de levendigheid van de actie even wegvalt.
Een solide uitgave met een klein minpunt
Silvester kiest ervoor De Roes van de Vlinders direct integraal uit te brengen. De cover is hetzelfde als die van het eerste deel. Hij is krachtig, pakkend en daarom een logische keus. Het is wel jammer dat de andere covers, die qua kracht niet onderdoen aan deze, alleen in het klein terug komen op de stofomslag. Een extra toevoeging in de vorm van een schetsdossier zou ook niet hebben misstaan. Een gemiste kans.
Een meeslepende trilogie die imponeert
De Roes van de Vlinders – integraal is een originele strip die thriller, sciencefiction en misdaad samenbrengt in een indrukwekkende wereld. Dankzij de typische personages, scherpe dialogen en dynamische tekenstijl trekt het verhaal je moeiteloos mee. De combinatie van actie, spanning en filmische opbouw maakt dat je de strip in één ruk uitleest. Hoewel dat doorgaans positief is, blijft bij deze integrale uitgave het gevoel hangen dat er iets ontbreekt. Met duidelijkere overgangen tussen de oorspronkelijke delen was de snelheid er wat uitgehaald en zou de structuur van het verhaal beter zijn benadrukt.
https://www.striptip.nl/nieuws/de-roes-van-de-vlinders-duister-verslavend-en-meeslepend/
Lili heeft jarenlang katazur, een krachtige drug, gedeald, maar de onverwachte terugkeer van haar vader doet haar besluiten haar leven om te gooien. Maar helaas, zo’n milieu verlaat je niet zomaar.
En dan zijn we in no time beland in een verhaal waarin een fors exvriendje opduikt, dealers en foute politiemensen voor veel levensbedreigende agressie zorgen, vreemde vrienden soms bedenkelijke rollen spelen, terwijl de vader vol verrassingen blijkt te zitten.
Kortom, een ware rollercoaster van een verhaal, dat zich maar lastig laat navertellen. Bekijk de drie pagina’s die ik er even uitgelicht heb maar eens, dan krijg je wel een beetje een indruk van de snelheid waarmee het verhaal verteld wordt en van het fabelachtig mooie tekenwerk. .
Lili weet zich steeds opnieuw te redden onder alle omstandigheden, en dat tot op het allerlaatst, al spant het er behoorlijk om.
Spannend verhaal, ingenieus en slim geschreven en met humor verteld door Wilfrid Lupano, geweldig getekend door Morgann Tanco, met een speciale vermelding voor de sublieme inkleuring van Jérôme Maffre en Morgann Tanco. Een absolute aanrader, mede ook door de prachtige hardcover uitgave met stofomslag.
https://www.moorsmagazine.com/cartoons/strips/de-roes-van-de-vlinders/
https://9ekunst.nl/2025/02/06/kort-van-stof/
https://www.cuttingedge.be/boeken-strips/strips/28396/stripfax-jan-2025/
Je beoordeling toevoegen
Beoordeel De roes van de vlinders: Integraal (+stofomslag)